Reklam

Konami PES serisine yepyeni bir soluk getirecek olan Teammate Control sistemini bugün duyurdu. Bu sistem kısacası oyunculara aynı anda iki futbolcuyu kontrol edebilme imkanı verecek ve oyunu çok daha eğlenceli ve gerçekçi bir hale getirecek.

Oyuncuların ikinci futbolcuyu kontrol edebilmek için yapmaları gereken ise sağ analog sticki kontrol etmek istedikleri oyuncunun yönüne doğru itmek. Asisted modunda ikini oyuncuyu R3 tuşuna basarak aktif hale getiriyorsunuz. Manuel modda ise ikinci oyuncunun kontrollerinde tam bir özgürlüğe sahip oluyorsunuz. Elinizi R3′ten çektiğinizde ise yapay zeka tekrardan kontrolü ele alıyor.

PES serisinin Avrupa ayağından sorumlu olan Jon Murphy Teammate Control sistemi üzerinde bir süredir çalıştıklarını ve sistemin PES 2012′de olacak olmasından fazlasıyla memnun olduklarını belirtti. Murphy ayrıca bu sistem sayesinde oyuncuların sahada tam olarak istediklerini yapabileceklerini ve ikinci bir futbolcuyu kontrol edebilmenin oyunculara birçok atak seçeneği sunacağını da söyledi.


Kaynak : http://oyun.pclabs.com.tr/